Жимолость - агрокліматичні вимоги:

В природних умовах жимолость росте на лісових полянах, вирубках лісів, узліссях, по берегах боліт . Вона витримує легке затінення, але найкраще плодоносить на відкритих сонячних місцях. В культурі жимолость вирощують на чорноземах, сірих лісових і дерново-підзолистих грунтах, супісчаних, суглинистих і навіть на важких глинистих. Важкі грунти мають хорошу вологоємкість і властивість акумулювати мінеральні елементи в верхніх шарах – це необхідно для її нормального росту і розвитку.

Жимолость може рости і плодоносити в широкому діапазоні кислотності від рН 4,5 і до рН 7.5, але найкраще їй підходить слабо кисла реакція грунту (рН 5,5-6,5). Жимолость вологолюбна рослина, її природне місцезнаходження – це русла рік, окраїни боліт, але на болотах, де рівень води досягає 0,20см від поверхні грунту вона не росте, бо гине від перезволоження кореневої системи. Було помічено, що в роки з підвищеною вологістю грунту та повітря ягоди жимолості стають крупнішими,збільшується їх маса та загалом врожайність.

Виходячи з цього для жимолості в саду треба відводити сонячні , вологі місця. Якщо місцевість нерівна це можуть бути нижні частини схилів, грунт повинен бути вологий, багатий різними мінеральними речовинами. Абсолютно нормально вирощувати жимолость в одному ряду зі смородиною так як у них співпадають вимоги до умов вирощування.

Осінь – оптимальний час для посадки жимолості на постійне місце в саду. Рослина рано, вже в кінці липня, вступає в стан глибокого спокою. Різноманітні досліди показали,що жимолость прекрасно переносить пересадку в кінці літа і восени. В роки з теплою, довгою осінню її пересаджують навіть на початку листопада. Висока зимостійкість жимолості - основа її успішної зимівлі при осінніх термінах посадки.

Весняний термін посадки допускається як виняток, причому тільки на місці без довгого транспортування, приживлюваність весною гірша ніж восени. Причиною цього є біологічні особливості жимолості, яка дуже рано вступає у вегетацію. Бруньки розпускаються в кінці березня на початку квітня, коли часто грунт ще не готовий до посадки. Крім того жимолость зацвітає на початку квітня, молоді пагони досягають довжини 3-10 см, а пересадка в цей час приводить до їх засихання та обпадання квітів.

Сонце-Сад (С) 2009