Смородина - догляд.

Догляд за молодими насадженнями зводиться до розпушування грунту і знищення бур'янів. Важливим моментом є формування куща, який плодолносить. Слід пам'ятати , що найбільший урожай можна отримати на одно-двох-трьох і чотирьохрічних кущах. Причому однорічні гілки несуть 1% всього урожаю, двохрічні – 14%, трьохрічні – 35% і чотирьохрічні – 33%. На п'ятирічних кущах ягоди низької якості і становлять 17% загального врожаю на кущі. Тому при формуванні куща треба залишати по 4-5 гілок в віці від одного до чотирьох років або всього 16-20 гілок. Зріз 5-6 річних гілок необхідний для підтримання куща в молодому стані. Кращий термін обрізки – пізня осінь.

Після збору чотирьох врожаїв смородини знижується її продуктивність та якість ягід. Тоді ефективною буде омолоджувальна обрізка всіх пагонів до рівня землі. Це викличе різкий приріст молодих прикореневих гілок, які принесуть 2-3 додаткових врожаї ягід високої якості.

Хвороби та шкідники смородини і методи боротьби з ними детально проілюстровані та описані в книзі Є.П.Кумінова та Т.В.Жидєхіної „Смородина' , яку можна придбати у нас.

Сонце-Сад (С) 2009