Ожина - лікувальні властивості

В плодах ожини міститься дуже багато вітамінів та мікроелементів. Вітаміни: А, В1, В2, В9,Е, К, РР. Листя ожини має до 270 мг% вітаміну С, що в 4 рази більше ніж в апельсині. По вмісту нікотинової кислоти (вітаміну РР) ожина значно випереджує інші плоди та ягоди (300мг%).

Наявність кальцію в ягодах робить її надзвичайно корисним продуктом для тих, хто страждає від остеопорозу. Крім того в ягодах ожини є багато заліза, фосфору, магнію, марганцю, міді.

В народній медицині використовують всі частини цієї рослини, Відвар з плодів та листя використовують як потогінний засіб. Зрілі плоди використовують як легкий послаблюючий засіб, а незрілі ягоди як закріплюючий, Відваром коренів полощуть рот та горло при ангінах. Завдяки біологічно активним речовинам ожина зміцнює капіляри, має проти склеротичну та протизапальну дію. Листя та плоди широко застосовуються в косметології та дерматології: із листя роблять мазь для лікування вугрів, сік плодів має благотворний вплив на шкіру лиця та шиї.

Не варто забувати і про хороші декоративні якості ожини: на початку літа кущ вкривають великі білі чи світло-рожеві квітки, а в кінці літа він обсипаний блискучими чорними ягодами, пагони будучи на шпалері висотою 2 м, є гарним живоплотом.

Сонце-Сад (С) 2009