Ожина безколючкова - догляд

При вирощуванні ожини потрібна шпалера висотою до 2 м. Для кріплення на шпалері сортів з довгими пагонами найбільше підходить метод плетіння. Дріт діаметром 3-4 мм натягують на висоті 50. 100, 150 см. Весною стебла залишені для плодоношення піднімають до верхнього дроту, обвивають навколо нього 1-2 рази і опускають до середнього дроту, потім його знову піднімають до верхнього дроту. До нижнього дроту підв’язують злегка завиваючи молоді однорічні пагони.

Для підвищення продуктивності кожного пагона здійснюють їх обрізку. Першу - в кінці травня - першій половині червня. У пагона висотою 1-1,2 м верхівки зрізають на 10-15 см. Після цього в пазухах листя пробуджуються 4-5 і більше бокових пагонів. Весною після розпускання бруньок до 40 см вкорочують бокові прирости. Після збору врожаю старі пагони, які відплодоносили вирізають повністю, не залишаючи пеньків, потім їх спалюють. Одночасно кущ проріджують, залишаючи на 1-2 пагони більше від норми на випадок підмерзання чи поломки стебел після зимівлі, Весною при кінцевому проріджуванні залишають 4-6 стебел на один кущ.

Восени молоді стебла пригинають до землі і вкривають будь-якою мульчею торфом, тирсою, листям , а пізніше снігом.

Плоди ожини збирають з кінця липня до кінця вересня залежно від сорту та погодних умов, Вони дозрівають неодночасно, тому їх збирають з інтервалом в 2-3 дні протягом 3-4 тижнів. Ягоди дуже соковиті і смачні, в холодильнику при відносній вологості 80-85% вони чудово зберігаються протягом 7-10 днів.

Сонце-Сад (С) 2009