Лохина щиткова (чорниця високоросла) - догляд.

Обрізку проводять рано весною до набрякання бруньок, До початку плодоношення, яке починається на 3-4 рік після посадки проводять тільки санітарну обрізку. Обрізають поламані, хворі, слабі гілки, Найбільш сильні гілки підрізають на 1/4-1/5 довжини. Це сприяє утворенню бокових пагонів з великою кількістю квіткових бруньок. До повного плодоношення повинен бути сформований рідкий кущ з 7-9 основними гілками і великою кількістю однорічних пагонів довжиною 40-60 см. Чорницю, яка плодоносить обрізають щорічно, при цьому зрізають 2-3 гілки старші 3-4 роки зі слабим 2-3 см приростом пагонів і дрібними ягодами; на зміну їм підбирають стільки ж нульових пагонів. Вирізають і тонкі розлогі гілки, які загущують середину куща, і слабі гілочки біля основи куща, а також ті, які лежать на землі. У деяких сортів пагони ростуть до самих холодів і зимою підмерзають. Тому бажано в кінці літа , щоб призупинити їх ріст. Прищипнути вертушки. В окремі зими гілки вимерзають до рівня снігового шару. Весною їх зрізають до здорової деревини.

Кущі старші 12-15 років помітно зменшують прирости, у них дрібнішають плоди, падає врожайність. Їх омолоджують, зрізаючи рано весною всі гілки в тому числі і нульові.

Ягоди збирають в серпні- вересні; у них розтягнутий період дозрівання, який триває цілий місяць. Першою ознакою стиглості ягід є зміна зеленого кольору на голубувато-фіолетовий. Після цього плоди при хорошій погоді дозрівають через тиждень. Зривають тільки стиглі ягоди, які зриваються легко з сухим відривом. Дозрілі плоди можуть висіти на гілках біля 2 тижнів не опадаючи і не втрачаючи смаку. Зібрані плоди можна зберігати в холодильнику від 2 до 6 днів. А якщо підтримувати температуру О С і відносну вологість повітря 80% до 1,5 місяця.

Сонце-Сад (С) 2009