Лохина щиткова (чорниця високоросла) агрокліматичні вимоги

Чорниця високоросла або американська – це листопадний кущ висотою 1,3-2,5 м і шириною 1,5-2,5 м; рослина швидко росте і утворює багато прагонів. Листя велике темно-зелдегне еліптичної або округлої форми; перед листопадом стає жовто-оранжевим або червоним. Квітки великі. Білі зібрані по 6-10 шт в кистьовидні суцвіття. Рослина самоплідна, але врожайність підвищується якщо на ділянці висаджено не менше двох різних сортів. В наших умовах зацвітає в середині травня і цвіте 3-4 тижні. Ягоди великі округлі голубі або темно-голубі з сизим нальотом, діаметром 15-25 мм, масою 1,0-3,4 г , м'якось світла сочиста приємного кисло-солодкого смакую В залежності від сорту достигають з середини липня до кінця вересня. Дозрілі плоди висять не опадаючи до 12 днів, що дуже зручно при зборі врожаю.

Чорниця високоросла – світлолюбна рослина, і тому на ділянці необхідно розміщувати її так, щоб вона не затінялася іншими росли нами, Вона вимоглива до тепла, тому треба вибирати для неї захищене від вітрів, добре освітлене місце. Віддає перевагу добре дренованим торфяно-піщаним, торфяно-суглинистим або дерново-підзолистим легко суглинистим, супіщаним грунтам. Вони повинні бути добре удобреними, помірно вологими та достатньо кислими (рН 3,5-4,5). Оскільки коренева система у рослини мичкувата поверхнева оптимальний рівень ґрунтових вод 30-70 см. Довготривалого затоплення так само як і засухи чорниця не переносить; в засушливе літо її треба добре поливати.

Зимою рослини витримують морози до -30 С; однак навіть після суворої зими кущі швидко відновлюються. При доброму догляді чорниця високоросла може добре рости і плодоносити до 30 років на одному місці.

Сонце-Сад (С) 2009