Фундук - догляд

Догляд за фундуком зводиться до прополювання бур'янів та зрихлення грунту в пристовбурових кругах. Оскільки коренева система в фундука поверхнева, ( корені рослини розміщені на глибині 10-15 см) робити це треба досить акуратно на глибину 5-8 см, обрізані корені товщиною 3-5 см не відновлюють росту.

Фундук – це кущ і бокова поросль починає з'являтися на 3 рік, але при бажанні ви можете сформувати з нього дерево, що буде набагато зручніше при зборі врожаю , особливо на промислових плантаціях. Для цього треба буде постійно вирізати всю новоутворену поросль. Якщо ж ви віддаєте перевагу кущу - потрібно слідкувати, щоб він не загущувався, бо це погано впливатиме на якість врожаю. Загущений кущ погано освітлюється сонцем і весь врожай зосереджується на зовнішніх гілках, а горішки стають дрібнішими. Тому починаючи з 5-7 року в кущі потрібно залишати 5-7 пагонів, вирізавши решту. У сортових саджанців плодоношення починається на 4 рік після посадки, а в сіянців на 2 роки пізніше.

Фундук це довговічна культура на одному місці може рости до 100 і більше років. Пік плодоношення припадає на 7-20 рік . Для омолодження куща його зрізають на пень, а вже на наступний рік починають з'ялятися нові пагони, які знову вступають в плодоношення.

Фундук –це не тільки дуже цінна культура, він ще дуже декоративний. Крім зеленолистих сортів є червонолисті, жовтолисті, розсіченолисті, вони можуть стати окрасою будь-якого саду.

Сонце-Сад (С) 2009