Фундук - агро-кліматичні вимоги

Для посадки фундука підходять майже всі різновидності ґрунтів , крім сухих піщаних, заболочених та засолених. Добре ростиме він як на рівній місцевості, так і на схилах: західних, північно-західних, північних, північно-східних та східних. Не підходять йому південні схили, де передчасно зацвітають жіночі та чоловічі квітки, пошкоджуючись весняними заморозками.

Маючи поверхневу кореневу систему, фундук дуже добре укріпляє схили, не допускаючи їх ерозії. За кордоном, наприклад в Туреччині, Італії, він росте виключно на схилах гір, в місцях непридатних для жодної іншої культури, даючи при цьому хороші врожаї.

Фундук рослина перехреснозапильна, тому сади закладені одним сортом дають дуже низькі врожаї. Для кращого плодоношення на присадибних ділянках треба висаджувати щонайменше 2 різних сорти, що сприятиме кращому запиленню, розмішаючи їх мінімум на відстані 4м один від одного. На промислових плантаціях обов'язково висаджують сорти запилювачі. Розміщуючи їх за певною схемою. (Більш детально про це та інше можна прочитати в книзі "ФУНДУК" автори І.С.Косенко, А.І.Опалко. О.А.Опалко Київ Наукова думка 2008 р, яку можна у нас придбати.)

Сонце-Сад (С) 2009